تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی لیدر Leader News
پایگاه اطلاع رسانی لیدر Leader News
: : : :
درباره ما
نسل جوان، گره‌گشای دوره‌های سخت و محنت‌های بزرگ است و وقتی وارد میدان می‌شود، گره‌های ریز و سخت گشوده خواهد شد. سیدعلی خامنه‌ای
ایمیل مدیر وبلاگ
موضوعات مطالب
آرشیو مطالب
نظرسنجی
درصد رضایت شما از این پایگاه؟


نویسندگان
آمار و امكانات
آخرین بروزرسانی :
تعداد كل مطالب :
تعداد کل نویسندگان :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازید از وبلاگ :
اضافه كردن به علاقمندی ها
خانگی سازی
ذخیره صفحه
  
تبلیغات
بر اساس نتایج تحقیقاتی یک ساله، امریکا خود سرمایه کسانی را تامین می‌کند که در حال جنگ با آنان در افغانستان است.


به گزارش خبرنگار پرس تی وی، نتایج تحقیقات نظامی که یک سال به طول انجامیده، نشان می‌دهد که در پوشش یک قرارداد حمل و نقل 2 میلیارد دلاری، دلارهای امریکا به جیب طالبان وارد می‌شود.

خبرنگار پرس تی وی در ادامه با اشاره به گزارش واشنگتن پست در همین خصوص می‎افزاید، ارتش امریکا مدارکی را در دست دارد که نشان می‌دهند از 8 پیمانکار حمل و نقل در افغانستان 4 شرکت در یک عملیات مجرمانه یا اقدامی در حمایت از دشمن نقش داشته‌اند.

از سوی دیگر، بازجویان از چند مورد پولشویی و پرداخت کمیسیون به دلالان قدرت افغانستانی، افسران پلیس و مقامات دولتی خبر داده‎اند.

بر اساس این گزارش، حدود 4 هزار کامیون هر هفته با گذر از مسیرهای متروک در افغانستان حجم وسیعی از مواد غذایی، تسهیلات جنگی و سوخت را به نیروهای امریکایی می‌رسانند.

از آنجایی‎که این کامیون‌ها همواره در معرض خطر حمله قرار دارند، طرف‎قراردادهای پیمانکاران افغانستانی با پرداخت پول به شورشیان و افراد واسطه، عبور امن این کامیون‌ها از جاده‌ها را تضمین می‌کنند.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده بعضی از مقامات نظامی از این اخاذی‌ها با خبر هستند اما اعتقاد دارند که به موقع رسیدن و سالم رسیدن تدارکات به نیروهای امریکایی از اهمیت بیشتری برخوردار است.

به عنوان نمونه، مقامات اطلاعاتی امریکا رد 3 میلیون و 399 هزار دلار و 27 معامله را در حساب یک فرمانده پلیس ملی افغانستان پیدا کردند.

بر اساس این گزارش، پروژه افغان فرست ( اول افغانستان) بخش مهمی از آنچه که راهبرد ضد شورشی باراک اوباما رئیس جمهور امریکا معرفی شده، محسوب می‎شود که گفته شده به دنبال بهبود کسب و کار در افغانستان و امور زیربنایی در این کشور است.

گفتنی است، 1000 مورد قرارداد در راستا با این پروژه با فروشندگان غیرامریکایی در سال گذشته منعقد شد.

به گفته سازمان حسابرسی حکومتی امریکا، هرگونه پرداختی به فروشندگان محلی خطر تقلب و کلاهبرداری و همچنین انتقال وجوه به سازمان‌های دشمن امریکا را در پی دارد.

یافته‌های این گزارش مطابق با رسیدگی‌های قبلی است که توسط کنگره، آژانس‌های فدرال و ارتش امریکا صورت گرفته‌اند.

هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه امریکا و رابرت گیتس وزیر دفاع پبیشین این کشور، در سال 2009 نسبت به این مسئله که وجوه امریکا به طور غیرمستقیم به طالبان می‌رسد، ابراز نگرانی کردند.

این درحالی است که تلاش‌های صورت گرفته برای مقابله با این مشکل، تا کنون بسیار کند و ناکارآمد بوده است.

بر اساس این گزارش،8 شرکت حمل و نقل که در به وجود آمدن مشکلات فوق نقش داشتند، همچنان در سیاهه پرداخت امریکا قرار دارند.
موضوع مطلب : خبری,
ارسال شده توسط AB@N در ساعت 10:35 بعد از ظهر | نظرت شما ()
عناوین آخرین مطالب ارسالی