تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی لیدر Leader News
پایگاه اطلاع رسانی لیدر Leader News
: : : :
درباره ما
نسل جوان، گره‌گشای دوره‌های سخت و محنت‌های بزرگ است و وقتی وارد میدان می‌شود، گره‌های ریز و سخت گشوده خواهد شد. سیدعلی خامنه‌ای
ایمیل مدیر وبلاگ
موضوعات مطالب
آرشیو مطالب
نظرسنجی
درصد رضایت شما از این پایگاه؟


نویسندگان
آمار و امكانات
آخرین بروزرسانی :
تعداد كل مطالب :
تعداد کل نویسندگان :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازید از وبلاگ :
اضافه كردن به علاقمندی ها
خانگی سازی
ذخیره صفحه
  
تبلیغات
اعتراضات به گرانی مسکن در اسرائیل
اکثریت قاطع اسرائیلی‌ها از ادامه اعتراض به قیمت‌های بالای مسکن حمایت می‌کنند و این اعتراضات را نشان‌دهنده فقر و گرفتاری می‌دانند.


بر اساس نظرسنجی که روز دوشنبه (3 مرداد، 25 جولای) در روزنامه هاآرتص منتشر شده است، 87 درصد از پاسخ‌دهندگان از اعتراضات حمایت کردند و فقط 9 درصد از شرکت‌کنندگان مخالف تظاهرات بودند و چهار درصد هم در این مورد نظری نداشتند.

بیش از نیمی از پاسخ‌دهندگان یعنی 54 درصد از مدیریت بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم اسرائیل در این بحران ناراضی بودند، 32 درصد از عملکرد نتانیاهو در این بحران رضایت داشتند و 14 درصد هم تقریبأ نظری ممتنع ارائه دادند.

در مقایسه با 31 درصد از پاسخ‌دهندگان که پیش‌بینی کردند ادامه اعتراضات فایده‌ای به همراه نخواهد داشت، 55 درصد معتقد بودند این اعتراضات منجر به کاهش قیمت خانه خواهد شد و 14 درصد از اظهار نظر درباره این موضوع خودداری کردند.

روند اعتراض به قیمت بالای مسکن چند ماهی است که در تعدادی از شهرهای یهودی‌نشین در سرزمین‌های اشغالی آغاز شده است.

هزاران نفر روز دوشنبه در شهرهای حیفاء، اورشلیم، بئر شوا به منظور اعتراض به بحران مسکن بسیاری از جاده‌های این شهرها را مسدود کردند. در مرکز شهر حیفاء بین معترضان و رانندگانی که مجبور به توقف شده بودند، درگیری و زد و خورد روی داد.

نیروهای امنیتی هشت نفر را در میدان پاریس اورشلیم به دلیل این که در مقابل باز کردن جاده مقاومت می‌کردند، بازداشت کردند.

همچنین در پی مسدود کردن مسیر منتهی به کنیست (پارلمان رژیم اسرائیل) توسط هزاران معترض، پنج نفر دستگیر شدند و یک نیروی نظامی نیز جراحت سطحی برداشت.

هم زمان یک شبکه اجتماعی روز دوشنبه از عموم معترضان خواست تا در اول آگوست تظاهرات برپا کنند؛ تاکنون 3700 نفر به این فراخوان پاسخ مثبت داده‌اند.
موضوع مطلب : خبری,
ارسال شده توسط AB@N در ساعت 07:56 قبل از ظهر | نظرت شما ()
عناوین آخرین مطالب ارسالی