تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی لیدر Leader News
پایگاه اطلاع رسانی لیدر Leader News
: : : :
درباره ما
نسل جوان، گره‌گشای دوره‌های سخت و محنت‌های بزرگ است و وقتی وارد میدان می‌شود، گره‌های ریز و سخت گشوده خواهد شد. سیدعلی خامنه‌ای
ایمیل مدیر وبلاگ
موضوعات مطالب
آرشیو مطالب
نظرسنجی
درصد رضایت شما از این پایگاه؟


نویسندگان
آمار و امكانات
آخرین بروزرسانی :
تعداد كل مطالب :
تعداد کل نویسندگان :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازید از وبلاگ :
اضافه كردن به علاقمندی ها
خانگی سازی
ذخیره صفحه
  
تبلیغات

رئیس پژوهشگاه دانشهای بنیادی گفت: جرم شهید رضایی نژاد این بود که تیزهوش و نخبه بود و برای پیشرفت کشورش تلاش می کرد.

 

آقای محمد جواد لاریجانی در مصاحبه اختصاصی با واحد مرکزی خبر افزود: نخبگی در نظر دشمنان ملت ما یک گناه نابخشودنی است ودرهمین زمینه ،دانشمندانی را نیز در سالهای گذشته از دست دادیم .

وی اضافه کرد:این ترورها نشان میدهد که سیاستی کاملا خصمانه علیه ملت ما از سوی دشمنان و در صدر ان صهیونیستها، امریکا و برخی دول اروپایی در جریان است .

لاریجانی گفت:این سیاست نه فقط یک سیاست خصمانه بلکه جنایت در حق بشریت است که همه اصول مندرج درمتون بین المللی آن را تائید می کند.

وی افزود:در طول تاریخ معاصروقبل از آن به جز در قرون وسطی (که دادگاههای تفتیش عقاید بزرگانی را به مسلخ می فرستادند) نمونه ای این چنین ندیدم و این نوع جنایت بی نظیر و نادرنشان دهنده عمق بی مبنا بودن و خطرناک بودن نظامات لیبرال دموکراسی امروز است .

لاریجانی اضافه کرد : در این باره نامه ای را به خانم پیلای ، کمیساریای عالی حقوق بشر در ژنو فرستادیم و قویا از وی خواستیم درباره این موضوع به سازمان ملل گزارش دهد که چرا دانشمندان ایرانی بوسیله صهیونیستها و رژیم های متخاصم شهید می شوند .

رئیس پژوهشهای بنیادی گفت:تروردانشمندان، قلب هویت بشری را که همان دسترسی به دانش وعلم است هدف قرار می دهد .

لاریجانی افزود:این خونهای پاک هدر نخواهد رفت و آثار و برکات آن نه فقط برای ایران بلکه کل بشریت خواهد بود .

وی در بیان علت روی آوردن دشمنان به ترور نخبه های علمی کشور ما گفت : دشمنان ملت ما انتظار داشتند بعد از سی و اندی سال جمهوری اسلامی ایران کشوری عقب افتاده ضعیف و تو سری خور باشد اما با ناباوری دیدند از لحاظ مدنی ایران در خاورمیانه تنها کشوری است که همه امورش بر اساس انتخابات داغ است .

لاریجانی افزود : در فتنه 88 تلاش دشمنان این بود که این شتاب را بگیرد و این نظام مدنی را برهم زنند و اساس کل فتنه نیز همین بود که البته موفق نشدند .

وی ادامه داد: دشمنان جمهوری اسلامی ایران دیدند که ایران نه تنها از لحاظ نظام مدنی مثل ستاره ای در خاورمیانه می درخشدبلکه از نظر علمی و فناوری به افق هایی دست پیدا کرده است که قابل پیش بینی از سوی غرب نیست .

لاریجانی گفت : در همه حوزه ها بویژه در بخش های فضایی ،فناوری صلح امیز هسته ای و دانش نظری و در ابعاد بسیار گوناگون امروز ایران از نظر تولیدات علمی کشور نخست خاورمیانه است و این امر برایشان بسیار دردناک بود.

وی افزود : سیاست ترور نخبگان علمی برای گرفتن شتاب پیشرفت ماست و اگر چه این سیاست سبوعانه ، وقیحانه و ضد همه معیارهای بشری است اما ریشه اش در پیشرفت و شتاب عظیمی است که ملت ایران ایجاد کرده است .

لاریجانی با بیان اینکه این توطئه نیز شکست می خورد گفت : شتاب علمی ما چیزی نیست که بتوان با این سیاست ها از ان جلوگیری کرد و انها بسیار ابله و شاید مستاصل اند و نمی دانند با جمهوری اسلامی ایران که در حال رونمایی شدن است چکار کنند .

وی افزود : پای بعضی از کشورهای غربی که مدعی حقوق بشر هستند در این موضوع الوده است ، اینهایی که بر علیه تروریست شعار می دهند بدانند این وقیح ترین نمونه تروریست در دنیا و تاریخ است چون هدفش را دانشمندان انتخاب کرده است که نزد همه ملت ها محترم هستند و اینها افراد شریف در معیار همه ملت ها را هدف تروریست قرار دادند .

لاریجانی اضافه کرد : پایتختهای کشورهایی که مدعی مبارزه با تروریسم هستند خانه امن تروریست هاست بویژه روسای پژاک که اخیرا از سوی رزمندگان ما ضربه اساسی خورد در المان مورد حمایت هستند و همچنین در این قضیه در مورد منافقین نیز صدق می کند .

وی گفت : این کشورها باید به ملت های خود پاسخ دهند که چرا دانشمندان و دانشجویان ایرانی را هدف اهداف تروریستی قرار مید هند و اگر روزی این پرده کنار برود که خواهد رفت معلوم می شود چه جانوران خطرناکی بر این کشورها حکومت می کردند .

لاریجانی با ضعیف خواندن عکس العمل بین المللی در قضیه ترورهای نخبگان علمی افزود : کشورهایی که ساکت اند باید بدانند هر وقت نرخ رشد علمی انها به درصدی از نرخ ایران برسد چنین کارهایی در مورد انها نیز اتفاق خواهد افتاد .

وی گفت : امروز جامعه بین المللی باید بر علیه این جنایت یکصدا شود و سازمان ملل مسئولیت دارد گزارش رسمی تهیه کند که چرا این دانشمندان ایرانی وبا سیاست چه کشوری کشته می شوند .

لاریجانی افزود : این در حالی است که شورای امنیت قطعنامه صادر می کند ، اسم دانشمندان ما را اعلام می کند و عده ای تروریست که از سی آی ای و موساد پول می گیرند عمل می کنند و این یک بازی کاملا اشکار و روشنی است که البته باید در این زمینه گامهای بسیار فعال برداشته شود .

وی گفت : در اینکه ملت ما در چالشهای اینچنین پیروز خواهد بود تردید نداریم و عظمت پیروزی ما در این زمینه کمتر از پیروزی در جنگ و جبهه های دیگر نخواهد بود .

موضوع مطلب : خبری,تحلیلی,
ارسال شده توسط AB@N در ساعت 09:57 قبل از ظهر | نظرت شما ()
عناوین آخرین مطالب ارسالی