تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی لیدر Leader News
پایگاه اطلاع رسانی لیدر Leader News
: : : :
درباره ما
نسل جوان، گره‌گشای دوره‌های سخت و محنت‌های بزرگ است و وقتی وارد میدان می‌شود، گره‌های ریز و سخت گشوده خواهد شد. سیدعلی خامنه‌ای
ایمیل مدیر وبلاگ
موضوعات مطالب
آرشیو مطالب
نظرسنجی
درصد رضایت شما از این پایگاه؟


نویسندگان
آمار و امكانات
آخرین بروزرسانی :
تعداد كل مطالب :
تعداد کل نویسندگان :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازید از وبلاگ :
اضافه كردن به علاقمندی ها
خانگی سازی
ذخیره صفحه
  
تبلیغات

بیمه نیروگاه اتمی بوشهر در داخل کشور سبب شگفتی شرکت ها و نهادهای بیمه ای خارجی شده است.

 

به گزارش واحد مرکزی خبر ، آقای محمد علی مدیر روابط عمومی بیمه مرکزی در مصاحبه با رادیو اقتصاد گفت: با توجه به بحث تحریم ها ، بیمه مرکزی تلاش کرده است با همکاری شرکت های داخلی بازار بیمه های اتکایی را در داخل گسترش دهد که دستاوردهایی خوبی داشته است.

محمد علی گفت: بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران ، پس از تمدید بیمه دوره آزمایشی و راه اندازی نیروگاه اتمی بوشهر در یک شرکت بیمه ایرانی، پوشش اتکایی آن را تأمین کرده است.

وی افزود: بیمه مرکزی در اقدامی هماهنگ با همه شرکت های بیمه ای موضوع بیمه های اتکایی را در اولویت قرار داده و ابتکار عمل را در دست گرفته که یکی از بحث ها بیمه نیروگاه اتمی بوشهر است.

محمد علی گفت : با توحه به موضع کشورها در باره نیروگاه اتمی بوشهر ، این کار حساس بود و خوشبختانه این نیروگاه تحت پوشش بیمه داخلی قرارگرفت و سهم بیمه اتکایی بیمه مرکزی 45.5 درصد یا حدود دو هزار میلیارد ریال است.

وی تصریح کرد : شرکت های بیمه داخلی به خودباوری رسیده اند و در مقابله با تحریم ها می توانند موفق شوند که این موفقیت هم انعکاس و بازتاب خارجی خوبی داشته است و انها دچار شگفتی شدند.

مدیر روابط عمومی بیمه ایران گفت : نیروگاه اتمی بوشهردر مقابل خطرهای احتمالی ، بیمه شده و همه اموال و متعلقات آن تحت پوشش است و این پوشش استمرار دارد.

وی تاکید کرد: تعاملات و همکاری ما با شرکت های بیمه خارجی به خوبی ادامه دارد و

برغم برخی فضاسازی ها رو به گسترس است و هر روز تقاضای شرکت های خارجی برای همکاری با صنعت بیمه ایران افزایش می یابد اما باید از همه ظرفیت های بیمه در اقتصادکشور که بی جایگزین است ، به نفع اقتصاد ملی استفاده کنیم و همچنان ظرفیت های زیادی برای فعالیت و خدمات رسانی وجود دارد.

نیروگاه بوشهر پس از پایان دوره آزمایش و راه اندازی هم تحت پوشش کامل بیمه‌ای قرار خواهد گرفت.

بنابراین گزارش پیش از این هم رییس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران از سود بیش از 114 میلیون دلاری شرکتهای بیمه پس از تحریم شرکتهای بیمه و تغییر رویکرد بیمه های اتکایی از خارج به داخل خبر داده است .

به گفته فرشباف ماهریان ، بیش از 67 درصد بیمه اتکایی کشور به شرکتهای بیمه خارجی واگذار شده بود و هنگامیکه شرکتهای بیمه غربی پوشش اتکایی شرکتهای بیمه کشورمان را نپذیرفتند فکر می کردند به سرعت صنعت بیمه کشور در این زمینه به زانو در می اید اما ضمن پوشش اتکایی کامل خدمات بیمه ای دست کم 114 میلیون و سیصد هزار دلار سود عاید شرکتهای بیمه داخلی شد و شرکتهای تحریم کننده که در پی آسیب رساندن به اقتصاد کشور بودند خودشان زیان دیدند.

وی با بیان اینکه تحریم صنعت بیمه موجب کشف ظرفیت های جدید در این بخش شده ، افزوده است : بیمه مرکزی با همکاری شرکتهای بیمه اقدامات دیگری در مقابله با تحریم ها انجام داده و موفق بوده است.

رییس کل بیمه مرکزی با تاکید بر اینکه هیچ فعالیت اقتصادی کشور بدون پوشش بیمه ای نمانده است ، گفت : حداقل 115 میلیون دلار بابت بیمه اتکایی به شرکتهای بیمه خارجی پرداخت می شد که بخشی از ان را شرکتهای بیمه و بخشی را دولت پرداخت می کرد.

موضوع مطلب : خبری,
ارسال شده توسط AB@N در ساعت 01:27 بعد از ظهر | نظرت شما ()
عناوین آخرین مطالب ارسالی