تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی لیدر Leader News
پایگاه اطلاع رسانی لیدر Leader News
: : : :
درباره ما
نسل جوان، گره‌گشای دوره‌های سخت و محنت‌های بزرگ است و وقتی وارد میدان می‌شود، گره‌های ریز و سخت گشوده خواهد شد. سیدعلی خامنه‌ای
ایمیل مدیر وبلاگ
موضوعات مطالب
آرشیو مطالب
نظرسنجی
درصد رضایت شما از این پایگاه؟


نویسندگان
آمار و امكانات
آخرین بروزرسانی :
تعداد كل مطالب :
تعداد کل نویسندگان :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازید از وبلاگ :
اضافه كردن به علاقمندی ها
خانگی سازی
ذخیره صفحه
  
تبلیغات

شمار کهنه‌سربازان امریکایی شرکت‌کننده در جنگ‌های عراق و افغانستان که بی‌خانمان هستند، به میزان بسیار نگران‌کننده‌ای افزایش یافته است.


به گزارش خبرنگار پرس تی‌وی، سازمان امور کهنه‌سربازان امریکایی اعلام کرده است، بیش از 10هزار و پانصد نفر از این ‌سربازان یا در خیابان‌ها و یا در خانه‌های موقت زندگی کرده یا از بن‌های کمکی فدرال برای پرداخت اجاره‌خانه استفاده می‌کنند.

این در حالی است که، در سال 2006 تنها حدود هزار و 300 نفر از کهنه‌سربازان جنگ عراق و افغانستان بی‌خانمان بودند.

از تعداد 10هزار و پانصد نفر از کهنه‌سربازان بی‌خانمان، حدود 13 درصد زن هستند.

سازمان امور کهنه‌سربازان امریکایی، ضعف اقتصادی امریکا، ادامه جنگ‌های واشنگتن و اعزام پی‌در‌پی نظامیان امریکایی را که موجب اختلالات روانی می‌شود، عامل این مساله می‌داند.

استیو برگ، از سازمان اتحاد ملی برای پایان دادن به بی خانمانی، می‌گوید، سربازان که پس از ضربه روحی ناشی از دیدن آن‌چه در کشورهای جنگ‌زده گذشته است و آسیب‌های مغزی به خانه بر می‌گردند، پس از بازگشت با چالش‌های زیادی روبر می‌شوند.

روانشناسان می‌گویند، حضور طولانی‌مدت در افغانستان و عراق و اعزام چندباره سربازان به این 2 کشور از عوامل عمده اختلالات روانی در میان نظامیان امریکایی است.

مواردی چون اقدام به خودکشی، انزوا، اعتیاد، اضطراب، افسردگی و از هم پاشیدگی نظام خانواده از پیامدهای فشارهای ناشی از شرکت در جنگ به شمار می‌آیند
موضوع مطلب : خبری,
ارسال شده توسط AB@N در ساعت 02:52 بعد از ظهر | نظرت شما ()
عناوین آخرین مطالب ارسالی