تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی لیدر Leader News
پایگاه اطلاع رسانی لیدر Leader News
: : : :
درباره ما
نسل جوان، گره‌گشای دوره‌های سخت و محنت‌های بزرگ است و وقتی وارد میدان می‌شود، گره‌های ریز و سخت گشوده خواهد شد. سیدعلی خامنه‌ای
ایمیل مدیر وبلاگ
موضوعات مطالب
آرشیو مطالب
نظرسنجی
درصد رضایت شما از این پایگاه؟


نویسندگان
آمار و امكانات
آخرین بروزرسانی :
تعداد كل مطالب :
تعداد کل نویسندگان :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازید از وبلاگ :
اضافه كردن به علاقمندی ها
خانگی سازی
ذخیره صفحه
  
تبلیغات

تظاهرات مردم کره جنوبی علیه دفن مواد شیمیایی امریکا در سال 1978
صدها تن از مردم کره جنوبی با حضور در خیابان‌های شهر سئول پایتخت این کشور، علیه دفن مواد شیمیایی سمی خطرناک از سوی نیروهای امریکایی در سال 1978 تظاهرات کرده‌اند.


به گزارش خبرنگار پرس تی‌وی، معترضان می‌گویند، نیروهای پیشین امریکایی که به دنبال حمایت‌های درمانی هستند، به دفن مواد شیمیایی خطرناک در خاک کره جنوبی در سال 1978 اذعان کرده‌اند. این مواد شیمیایی باقی مانده مواد شیمیایی است که به کشته شدن و نقص عضو صدها هزار نفر از مردم ویتنام منجر شد.

منابع امریکایی دفن مواد شیمیایی موسوم به ایجنت ارنج در کره جنوبی را تایید نکرده‌اند.

معترضان همچنین به سوی پایگاه کارول، محل دفن مواد شیمیایی در خاک کره جنوبی حرکت کردند و خواستار حفر و بررسی درباره این مسئله شدند.

مقامات سئول روز دوشنبه (3 مرداد) با گسترش اعتراض‌ها درباره آلودگی محیط زیست گفتند، زمین پایگاهی که پیش‌تر محل استقرار نیروهای امریکایی در خاک کره جنوبی بود، مورد بررسی قرار می‌گیرد.

ایجنت ارنج اسم رمز یکی از سموم علف‎کش و برگ‎زداست که از سوی ارتش امریکا به عنوان بخشی از برنامه جنگ علیه گیاهان، در عملیات Ranch Hand در جنگ ویتنام در سال‌های 1961 تا 1971 استفاده شد.

ویتنام برآورد می‌کند که به دنبال مسمویت ناشی از ایجنت آرنج، حدود 400 هزار نفر کشته و مجروح و همچنین بیش از 500 هزار کودک با نقص عضو متولد شدند.
موضوع مطلب : خبری,
ارسال شده توسط AB@N در ساعت 04:50 بعد از ظهر | نظرت شما ()
عناوین آخرین مطالب ارسالی