تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی لیدر Leader News
پایگاه اطلاع رسانی لیدر Leader News
: : : :
درباره ما
نسل جوان، گره‌گشای دوره‌های سخت و محنت‌های بزرگ است و وقتی وارد میدان می‌شود، گره‌های ریز و سخت گشوده خواهد شد. سیدعلی خامنه‌ای
ایمیل مدیر وبلاگ
موضوعات مطالب
آرشیو مطالب
نظرسنجی
درصد رضایت شما از این پایگاه؟


نویسندگان
آمار و امكانات
آخرین بروزرسانی :
تعداد كل مطالب :
تعداد کل نویسندگان :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازید از وبلاگ :
اضافه كردن به علاقمندی ها
خانگی سازی
ذخیره صفحه
  
تبلیغات

رئیس جمهور گفت: سد گتوند بلندترین سد خاکی کشور است و به تصویرکشیدن حجم عظیم اندیشه ها ، اراده ها ، همت ها و تلاش های صادقانه به کار بیشتری نیاز دارد.

 

به گزارش واحد مرکزی خبر ، آقای احمدی نژاد در مراسم آغاز آبگیری سد گتوند علیا افزود: خدای بزرگ را سپاسگزار و از صمیم دل خوشحالم که در آستانه ماه میهمانی خدا و در ایام پیروزی عظیم ملت ایران بر هجوم جبهه سلطه ، شاهد گام بلندی در به ثمر رسیدن خدمتی ارزشمند به ملت عزیز ایران هستیم.

رئیس جمهور با اشاره به مراحل ساخت و احداث سد و نیروگاه و سختی های موجود در این مسیر گفت: 82 و نیم میلیون متر مکعب حجم عملیات خاکی نشان از این دارد که احداث چنین سدی ، کار بسیار پیچیده ای است.

آقای احمدی نژاد افزود: در مراحل اجرایی احداث این سد و نیروگاه در بعضی مقاطع همزمان بیش از10 هزار نفر کار می کردند.

رئیس جمهور اضافه کرد: چقدر دلسوزی ها ، خون دل خوردن ها ، اندیشه ها و همت ها باید باهم گره بخورد تا چنین کار عظیمی به ثمر برسد.

آقای احمدی نژاد گفت: تا امروز بیش از1700 میلیارد تومان برای احداث این سد و نیروگاه هزینه شده و 700 تا 800 میلیارد تومان دیگر هم نیاز است یعنی تا آخر کار در مجموع2500 میلیارد تومان برای احداث این سد و نیروگاه هزینه خواهد شد تا این طرح در اختیار مردم قرار گیرد .

رئیس جمهور افزود: خوشبختانه به همت متخصصان ، امروز ایرانی ها می توانند همه این مراحل را خودشان از صفر تا 100 انجام دهند.

آقای احمدی نژاد ادامه داد: زمانی در ایران گذشت که در کارهایی با ابعاد یک هزارم سد گتوند نیازمند حضور دخالت و تدبیر بیگانه بودیم.

رئیس جمهور گفت: امروز به لطف خدا ، متخصصان ، مشاوران ، مهندسان ، کارگران و مدیران ما همه این مراحل را خودشان انجام می دهند و مدیریت این طرح عظیم ، کار بزرگی است.

  گیرهای اداری کارهای عمرانی باید برطرف شود

رئیس جمهور با تشکر از کارگران، متخصصان و پیمانکاران سد گتوند گفت: مدیریت این طرح عظیم عمرانی و رعایت زمانبندی و کنترل کیفیت آن بسیار خوب انجام شد.

آقای احمدی نژاد در ادامه سخنان خود در مراسم آغاز آبگیری سد گتوند علیا افزود: وزارت نیرو باید برای این مجموعه کاری فرصت‌های جدیدی در سدسازی تعریف، و همه ظرفیت‌های سدسازی کشور را فعال کند.

رئیس جمهور با بیان اینکه فرصت‌های نامحدود حضور در بازارهای جهانی روبه‌روی ماست، گفت: برخی معتقدند منابع ما محدود است اما بودجه عمرانی امسال نسبت به سال گذشته 50 درصد افزایش یافته است، ضمن اینکه دستگاه‌ها نیز می‌توانند چندین برابر بودجه عمرانی منابع استحصال و کار کنند.

آقای احمدی نژاد افزود: در یک دوره طولانی عادت کرده بودیم که به خزانه دولت برویم و پول بگیریم که این راحت‌ترین کار بود.

رئیس جمهور اضافه کرد: ایران کشوری ثروتمند، و راه برای توسعه و سازندگی باز است.

آقای احمدی نژاد گفت: اگر همین زمین‌ها و ساختمان‌های اضافی وزارت نیرو فروخته شود می‌توان چند سد مانند سد گتوند ساخت.

رئیس جمهور از همه کارآفرینان و پیمانکاران دعوت کرد در طرح‌های عمرانی کشور از جمله سدسازی مشارکت و از تسهیلات این بخش استفاده کنند.

آقای احمدی نژاد افزود: این نظام اداری که هر یک نفر پشت یک میز، امپراتور است، باید اصلاح و گیرهای اداری برای پیشبرد کارهای عمرانی برطرف شود.

رئیس جمهور گفت: دوره‌ای به ما القا کردند که "نمی توان ساخت و اگر هم بشود شما نمی توانید"، اما آن دوره تمام شد.

آقای احمدی نژاد افزود: مقاطعی در تاریخ بر ما گذشت که وقتی برمی‌گردیم و مرور می‌کنیم جز حسرت و افسوس چیزی برای ما نمی‌ماند.

رئیس جمهور گفت: اخیرا پنج کتاب درباره اسناد جنگ جهانی دوم و زمان اشغال ایران توسط متفقین رونمایی شد که در آن کتاب‌ها شما می‌بینید ایران پل پیروزی متفقین شد اما حق وتو در شورای امنیت و تسلط بر سازمان‌های اقتصادی و سیاسی دنیا به آنان رسید.

آقای احمدی نژاد افزود: در این دوره، اشغالگران آنچه توانستند بردند و منابع ایران را غارت کردند و نتیجه آن برای مردم چیزی جز فقر و حاکمیت دیکتاتوری نبود.

  ایران، کانون جوشش انسان های بزرگ

رییس جمهور در ادامه سخنانش در مراسم آغاز آبگیری سد گتوند علیا با تاکید بر استفاده از تجربه تاریخی ایران گفت: اگر بخواهیم در دنیا عزیز و صاحب اثر و برای ملت ها حرف داشته باشیم باید پیشرفته و قدرتمند شویم.

 آقای احمدی نژاد با بیان این که مستکبران عوض نشده اند ، افزود: آنان اگر فرصت پیدا کنند همان هستند که قبلا بودند و ضربه خود را به ایران می زنند.

وی تاکید کرد: برای این که قدرتمند باشیم باید ایران را بسازیم و به سطح اقتصاد های نخست جهان برسیم.

رییس جمهور با تاکید بر این که همه ایران ، سرزمین طلاست ؛ گفت: ایران هم به لحاظ طبیعی و هم به لحاظ نیروی انسانی غنی و کانون جوشش انسان های بزرگ است.

آقای احمدی نژاد با اشاره به این که استان خوزستان و بسیاری از استان های دیگر به تنهایی می توانند ایران را اداره کنند ؛ اضافه کرد: حتی کویر ایران هم که خدا داده ، برای ما ثروت است.

رییس جمهور با تاکید بر این که باید از این ثروت خدادادی ایران درست استفاده کنیم؛ افزود: باید ایران را به لحاظ عمران و آبادانی بسازیم و به لحاظ سرمایه گذاری و تولید به ترازهای جهانی برسیم.

آقای احمدی نژاد در ادامه به توانمندی و پیشرفت های اخیر ایران اشاره و اضافه کرد: زمانی می گفتند تحقق15میلیارد دلار صادرات غیر نفتی محال است اما هم اکنون حدود33میلیارد دلار صادرات غیر نفتی داریم.

رییس جمهور درباره خودکفایی سیمان هم گفت: در سال 1385مشکل تولید و تامین سیمان داشتیم و ظرفیت تولید سیمان32میلیون تن بود که به همت تولید کنندگان پارسال به74میلیون رسید و تا پایان امسال به80میلیون تن می رسد و مازاد آن را باید صادر کنیم.

ایران اسلامی باید به دست ملت ساخته شود

رییس جمهور در ادامه سخنانش در مراسم آغاز آبگیری سد گتوند علیا از همه سرمایه گذاران ، تولیدکنندگان و دلسوزان برای ساختن ایران اسلامی دعوت کرد و گفت: ایران اسلامی باید به دست ملت ساخته شود.

آقای احمدی نژاد تصریح کرد: پیشرفت ما باید به گونه ای باشد که نه تنها آرزوی دشمنان برای تخریب ایران به گور برده شود بلکه ایران در سطح جهانی اثر گذار باشد.

وی با اشاره به این که دشمنان از پیشرفت ایران وحشت دارند ؛ گفت: آنان از این پیشرفت و توسعه وحشت دارند چون پیشرفت ایران پشتوانه فرهنگ متعالی آن است.

رییس جمهور اضافه کرد: آنان از پیشرفت ایران وحشت دارند چون فرهنگ و اعتقادات ایران دنیا را فرا خواهد گرفت.

آقای احمدی نژاد در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع هسته ای اشاره و اضافه کرد: دشمنان موضوع هسته ای را بهانه می کنند تا ایران را تحریم و از پیشرفت ایران جلوگیری کنند.

رییس جمهور به دیدار اخیر خود با مسئولان برخی کشورها اشاره کرد و گفت: در این دیدار به آنان گفتم اگر بخواهیم سلاح بسازیم از کسی نمی ترسیم و اعلام می کنیم اما اعلام شده ، ممنوع است .

وی افزود: غربی ها ساخت سلاح را بهانه کرده اند تا راه ها را بر ما ببندند و هر چه می خواهیم بخریم می گویند کاربرد دوگانه دارد.

آقای احمدی نژاد با تاکید بر این که همه باید دست به دست هم دهیم و ایران را بسازیم، تصریح کرد: هر کسی بخواهد در مسیر پیشرفت ایران انحراف ایجاد کند ، خائن ملت است.

رییس جمهور به جریان توقف ناپذیر پیشرفت در جهان اشاره کرد و گفت: رقابت ها در جهان ثانیه ای است و آن چه از ما می ماند فقط همین تلاش های سازنده است.

وی در بخش دیگری از سخنانش از کسانی که در راه ساختن ایران تلاش می کنند؛ قدردانی و اضافه کرد: عیب است که ما نقطه محروم و فقیر داشته باشیم و کسانی نتوانند نیازهای پایه ای خود را تامین کنند.

آقای احمدی نژاد با بیان این که ایران ظرفیت عظیمی برای تحول دارد ؛ گفت: همه ظرفیت های ملت ایران باید در جهت اعتلای ایران و فرهنگ متعالی آن باشد.

رییس جمهور در ادامه سخنرانی خود به احداث پل شهدای لالی اشاره و اضافه کرد: این پل در کناره طرح سد گتوند علیا ؛ به تنهایی طرح عظیمی است.

وی افزود: با احداث این پل ، مسیر اهواز به اصفهان از زیباترین مسیرهای جهانی خواهد شد.

رییس جمهور با بیان این که این مسیر ، مسیر گردشگری درجه یک بشمار می آید ، از ملت ایران دعوت کرد برای گردشگری از این مسیر تردد کنند.

آقای احمدی نژاد افزود: استان خوزستان مرکز زیبایی هاست و پل شهدای لالی این استان را زیباتر کرده است.

همه باید هوشیار باشند

رئیس جمهور در ادامه سخنانش در مراسم آغاز آبگیری سد گتوند علیا گفت: دشمنان بشریت بسیار ضعیف شده اند اما معنایش این نیست که قدرت فریبکاری و ضربه زدن ندارند.

آقای احمدی نژاد افزود: آنها می خواهند در واپسین دوران عمرشان با طراحی هایی که کرده اند در منطقه ما اختلاف و درگیری درست کنند تا بلکه اقتصاد خود و رژیم صهیونیستی را نجات دهند بنابراین همه باید هوشیار باشیم.

رئیس جمهور تاکید کرد: حق ملت هاست که آزاد و از کرامت و عدالت برخوردار باشند و انتخاب کنند.

آقای احمدی نژاد افزود: آزادی بزرگترین هدیه الهی به انسان است و اعمال صالح و کارهای خوب زمانی معتبر است و از انسان پذیرفته می شود که آزادانه راه درست را انتخاب کرده باشد .

رئیس جمهور تاکید کرد: همه مراقب باشند که از دل تحولات ، نجات رژیم صهیونیستی بیرون نیاید و پایه های سلطه آمریکا بر منطقه ما تقویت نشود.

آقای احمدی نژاد گفت: سلاح ها را30 ، 60 و90 میلیارد دلار می فروشند و با پول آن دعوا درست می کنند و سپس سلاح ها را مصرف و با همین سلاح ها سرزمین ها را نابود می کنند و دوباره سراغ ملت ها می آیند و نفت و ثروت آنان را می گیرند تا خرابی ها را آباد کنند.

رئیس جمهور افزود: ببینید این حلقه را چگونه بسته اند همه باید هوشیار باشیم تا این حلقه شیطانی را درهم بشکنیم.

آقای احمدی نژاد گفت: آنها از ما ناراحتند چون می بینند ملت ایران قد بلند کرده و ایستاده است و این سیکل ناجوانمردی را درهم می شکند.

رئیس جمهور افزود: همه باید در منطقه هوشیار باشند مبادا برای دوره ای کوتاه مدت و منافع شخصی و گروهی تصمیمی بگیرند اما تاریخ و آینده را از دست بدهند و خفت و ذلت را برای همیشه به نام خود ثبت کنند.

آقای احمدی نژاد گفت: دشمن همیشه از مسیر مدیران و حاکمان کوچک پست ، خودخواه و دل سپرده به پستی های دنیا وارد می شود.

رئیس جمهور افزود: صد سال با همین روش در منطقه ما حاکم بودند و حالا می خواهند تجدید و دوباره خودشان را نوسازی کنند ؛ همه باید هوشیار باشند.

آقای احمدی نژاد ادامه داد: تحولات منطقه باید آغاز تجدید قوای ملت ها و بیداری مجدد آنان ، انتخاب تاریخ ساز مجدد ملت ها و ان شاءالله درهم شکستن هیمنه سلطه گران باشد و به لطف خدا چنین خواهد بود .

موضوع مطلب : خبری,
ارسال شده توسط AB@N در ساعت 01:00 بعد از ظهر | نظرت شما ()
عناوین آخرین مطالب ارسالی