تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی لیدر Leader News
پایگاه اطلاع رسانی لیدر Leader News
: : : :
درباره ما
نسل جوان، گره‌گشای دوره‌های سخت و محنت‌های بزرگ است و وقتی وارد میدان می‌شود، گره‌های ریز و سخت گشوده خواهد شد. سیدعلی خامنه‌ای
ایمیل مدیر وبلاگ
موضوعات مطالب
آرشیو مطالب
نظرسنجی
درصد رضایت شما از این پایگاه؟


نویسندگان
آمار و امكانات
آخرین بروزرسانی :
تعداد كل مطالب :
تعداد کل نویسندگان :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازید از وبلاگ :
اضافه كردن به علاقمندی ها
خانگی سازی
ذخیره صفحه
  
تبلیغات
با شکست مقامات امریکایی برای حل بحران بدهی دولتی این کشور، اقتصاد جهانی در معرض تهدید است. به گزارش تلویزیون بی بی سی عربی در پی شکست سیاستمداران امریکایی در رسیدن به توافقی برای حل بحران بدهی دولتی این کشور، ارزش سهام در بازار بورس امریکا سقوط کرد. اگر مقامات امریکایی نتوانند تا دوم ماه آینده به توافقی در این باره دست یابند این امکان وجود دارد که واشنگتن نتواند بدهیهای خود را در موعد مقرر پرداخت کند، مسئله ای که اقتصاد جهانی را بار دیگر به تلاطم خواهد انداخت.

در همین حال جی کارنی سخنگوی کاخ سفید درمورد شکست مقامات امریکایی در رسیدن به توافقی برای حل بحران بدهی امریکا هشدارداد.

نوال اسعد گزارشگر بی بی سی گفت بازار بورس امریکا در حالی زنگ پایان هفته کاری را به صدا درآورد که جمهوری خواهان و دموکراتها برای دستیابی به توافقی برای حل بحران بدهی دولتی این کشور ناکام مانده اند.

به همین علت بازار بورس امریکا بیشترین زیان را در هشت هفته گذشته تجربه کرد.

این در حالی است که دوم ماه اوت نزدیک است ، روزی که با آمدن آن، نخستین بار در تاریخ امریکا اعلام خواهد شد این کشور از پرداخت بدهی خود تخلف کرده است.

در همین حال نگاه جهانیان به مقامات امریکایی دوخته شده است که آیا می توانند به توافقی برسند یا خیر؟ ناظران از این نگرانند که ناتوانی بزرگترین اقتصاد جهان که در صد سال اخیر، مامن سرمایه گذاران در سراسر جهان بوده است نتواند این بحران را به سلامت بگذراند، مسئله ای که اقتصاد بسیاری از کشورها را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

با این حال کارشناسان ، تشدید این بحران را معلول عمیق تر شدن اختلاف سیاسی در امریکا به ویژه میان مسئولان دو حزب اصلی یعنی جمهوری خواه و دموکرات می دانند که باعث شده هیچ کدام نتوانند به راه حلی منطقی و عملی برای این مشکل دست یابند.

باراک اوباما رئیس جمهور امریکا تا کنون نتوانسته است جمهوری خواهان را متقاعد کند با افزایش سقف بدهی این کشور موافقت کنند ، بدهی ای که از چهارده تریلیون دلار فراتر رفته است.

جمهوری خواهان پیشتر با افزایش سقف بدهی امریکا فقط برای شش ماه موافقت کرده بودند هر چند اوباما آنرا نپذیرفته بود.

اوباما با این حال اذعان کرد که ممکن است بحران اقتصادی جدیدی در جهان شعله ور شود که این بار مسبب اصلی آن امریکا خواهد بود.

در همین حال خزانه داری امریکا اعلام کرد طرحی فوق العاده را آماده کرده تا درصورت ناتوانی مقامات از رسیدن به توافقی در این مورد ، با ناتونی احتمالی در پرداخت بدهی مقابله کند زیرا مالیتها به تنهایی نمی تواند هزینه های دولتی را جبران کند.
موضوع مطلب : خبری,
ارسال شده توسط AB@N در ساعت 02:00 بعد از ظهر | نظرت شما ()
عناوین آخرین مطالب ارسالی