تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی لیدر Leader News
پایگاه اطلاع رسانی لیدر Leader News
: : : :
درباره ما
نسل جوان، گره‌گشای دوره‌های سخت و محنت‌های بزرگ است و وقتی وارد میدان می‌شود، گره‌های ریز و سخت گشوده خواهد شد. سیدعلی خامنه‌ای
ایمیل مدیر وبلاگ
موضوعات مطالب
آرشیو مطالب
نظرسنجی
درصد رضایت شما از این پایگاه؟


نویسندگان
آمار و امكانات
آخرین بروزرسانی :
تعداد كل مطالب :
تعداد کل نویسندگان :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازید از وبلاگ :
اضافه كردن به علاقمندی ها
خانگی سازی
ذخیره صفحه
  
تبلیغات
درگیری معترضان یمنی با نیروهای صالح در جنوب شهر ایبه
در پی حمله نیروهای نظامی وفادار به علی عبدالله صالح به معترضان در جنوب شهر ایبه دست‎کم چهار تن کشته شدند.


خبرنگار پرس‎تی‎وی روز چهارشنبه گزارش داد یکی از زخمی‎ها در شرایط وخیمی به سر می‎برد.

براساس این گزارش، معترضان در حالی مورد تهاجم قرار گرفتند که تظاهرات مسالمت‎آمیزی برای برکناری رژیم صالح برقرار کرده بودند.

عوامل رژیم یمن همچنین به روی معترضان ضد حکومتی در شهر ردا از استان بیدا آتش گشودند. از میزان زخمی‎های این حادثه هنوز خبری مخابره نشده است.

تظاهرکنندگان در شهر ردا خواستار تعقیب عناصر رژیم صالح در یمن به اتهام کشتن صدها معترض ضد حکومتی در جریان تظاهراتی شدند که در این کشور از اواخر ژانویه 2011 شروع شده است.

تظاهرات و اعتراضات ضد حکومتی همچنین در جنوب شهر تعز نیز صورت گرفت که طی آن صدها هزار معترض به خیابان آمدند و ضمن اعتراض به وضعیت وخیم اقتصادی در یمن، خواهان برکناری صالح از قدرت شدند.

بر اساس این گزارش، هم‎زمان بسیاری از مقامات دولتی در استان بیدا به گروه‎های مخالف پیوستند.

گروه‎های جوان ضد حکومت صالح، شورایی انتقالی را تشکیل دادند تا رویدادهای کشور را مدیریت کند و صالح را قبل از بازگشت از عربستان وادار به ترک قدرت کند. مردم یمن نیز از این شورای انتقالی حمایت کردند.

در این شورای 17 نفره که یکی از بزرگ‎ترین تشکل‎های انقلابی در یمن محسوب می‎شود، علی ناصر محمد رئیس جمهور سابق یمن، ژنرال عبدالله علی الیوا وزیر سابق دفاع و رهبران چند گروه مخالف که برخی در تبعید به سر می‎برند، حضور دارند.

توکل کارمان از اعضای شورای انتقالی گفت که این شورا سه اولویت کاری شامل برکناری صالح، هدایت کشور تا تشکیل حکومت قانونی جدید و تعقیب علی عبدالله صالح، پسرش و وابستگان به رژیم او را در دستور کار خود قرار داده است.

به گفته توکل کارمان این شورا بزودی اسامی 501 عضو مجمع ملی که مسئولیت تدوین قانون اساسی جدید را برعهده دارند، اعلام خواهد کرد.

در پی اصابت یک راکت به کاخ ریاست جمهوری یمن در سوم ژوئن، علی عبدالله صالح و پنج مقام عالی رتبه حکومت او به عربستان منتقل شدند. گفته می‎شود این سفر برای درمان جراحت‎های ناشی از آن حمله بوده است.

نیروهای ارتش یمن و اوباش وابسته به حکومت صالح در جریان تظاهرات معترضان یمنی به حکومت صدها تن را کشته و تعداد زیاد دیگری را زخمی کردند.

معترضان می‎گویند به تظاهرات خود در ماه رمضان هم ادامه می‎دهند تا به خواسته‎ها و مطالبات خود دست یابند.

یک معترض یمنی در این باره گفت: " ما به حرکت خود در ماه رمضان هم ادامه می‎دهیم نه تنها در این ماه بلکه تا زمانی که رژیم صالح و تمام عناصر حکومت او را کنار بگذاریم. ما ریشه را کندیم اما هنوز موانعی از جمله عناصر فاسدی که نفت، سوخت، گاز و آب را در اختیار دارند، وجود دارند."
موضوع مطلب : خبری,
ارسال شده توسط AB@N در ساعت 06:21 بعد از ظهر | نظرت شما ()
عناوین آخرین مطالب ارسالی