تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی لیدر Leader News
پایگاه اطلاع رسانی لیدر Leader News
: : : :
درباره ما
نسل جوان، گره‌گشای دوره‌های سخت و محنت‌های بزرگ است و وقتی وارد میدان می‌شود، گره‌های ریز و سخت گشوده خواهد شد. سیدعلی خامنه‌ای
ایمیل مدیر وبلاگ
موضوعات مطالب
آرشیو مطالب
نظرسنجی
درصد رضایت شما از این پایگاه؟


نویسندگان
آمار و امكانات
آخرین بروزرسانی :
تعداد كل مطالب :
تعداد کل نویسندگان :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازید از وبلاگ :
اضافه كردن به علاقمندی ها
خانگی سازی
ذخیره صفحه
  
تبلیغات
بحران اقتصادی در اروپا این بار گریبانگیر سوئیس شد و مسئولان بانک کردیت این کشور از کاهش 52 درصدی سود خالص این بانک و نیز کاهش چهار درصدی شمار پرسنل شعبات این بانک در سراسر جهان خبر دادند .

 

بانک کردیت سوئیس در بیانیه ای اعلام کرد: میزان سود خالص این بانک در سه ماهه دوم سال 2011 منتهی به ماه ژوئن ؛ 52 درصد کاهش یافت و از یک میلیارد و ششصد میلیون فرانک در مدت مشابه سال گذشته، به هفتصد و شصت و هشت میلیون فرانک سوئیس معادل ششصد و شصت و هفت میلیون یورو رسید .

 

این گروه بانکی در بیانیه خود تصریح کرد : نگرانی ها درباره بحران بدهی کشورهای اروپایی و تضعیف شاخص های اقتصاد جهانی به کاهش شدید تقاضای مشتری و نامساعد شدن شرایط تجارت و معاملات بانکی منجر شده است .

 

"برادی دوگان "مدیر اجرایی بانک کردیت سوئیس هم به خبرنگاران گفت :‌"‌ به منظور تضمین بازدهی سود و با توجه به فضای نامساعد کنونی بازار و چالش های اقتصادی موجود ، ما ضمن اجرای برنامه کاهش فرصت های شغلی در شعبات این بانک ، درصدد صرفه جویی در هزینه ها هستیم . "

 

گزارش ها حاکیست بانک کردیت سوئیس قصد دارد به منظور صرفه جویی یک میلیارد فرانکی در هزینه ها تا سال 2012 ، حدود چهار درصد از کارکنان خود را در شعبات بانکی سراسر جهان اخراج کند .
 

بحران مالی که اتحادیه اروپا با آن دست به گریبان است ابتدا از یونان آغاز شد و به سرعت به سراسر اروپا سرایت کرد.
 

با وجود کمک های اتحادیه اروپا و اجرای طرح ریاضت اقتصادی این کشور همچنان با بحران بدهی و بحران مالی روبروست .


یونان اکنون بیش از 340 میلیارد یورو بدهی دارد و نرخ بیکاری 2 / 16 دهم درصدی است.
 

اتحادیه اروپا و صندوق بین المللی پول تا کنون نیمی از بسته نجات 110 میلیارد یورویی را به یونان ارائه داده اند ، اما تحویل نیم دیگر را به اصلاحات بیشتر در این کشور ، از جمله کاهش شدید شمار شاغلان بخش دولتی به یک پنجم شمار کنونی ، مشروط کرده اند .
 

با این وجود مقامات اتحادیه اروپا اکنون سرگرم بررسی پیشنهادهای یونان برای اجرای برنامه های تکمیلی ریاضت اقتصادی در این کشور و پرداخت دومین بسته کمک مالی 110 میلیارد یورویی به یونان هستند ؛ پیش بینی می شود سران اروپا نظر نهایی خود را در این خصوص تا پایان سپتامبر اعلام کنند .
 

این در حالیست که اکنون کشورهای ایتالیا ، اسپانیا ، پرتغال و ایرلند نیز با بحران مالی دست و پنجه نرم می کنند و موسسه رتبه بندی مودیر چندی پیش از کاهش رتبه ایتالیا به خاطر مشکلات اقتصادی و ضعف دولت در کاهش بدهی های خود خبر داد .


میزان بدهی های دولت اسپانیا نیز تا پایان مارس ۲۰۱۱ به بیش از۶۸۰ میلیارد یورو رسیده که این رقم معادل ۶۳.۶ درصد تولید ناخالص داخلی این کشور است . این رقم در مدت مشابه سال قبل به ۵۵ درصد تولید ناخالص داخلی رسیده بود و افزایش چشمگیر بدهی های اسپانیا از سال ۱۹۹۸ میلادی تا کنون بی سابقه است .
 

به اعتقاد کارشناسان اقتصادی افزایش بدهی های دولت اسپانیا فشار زیادی را بر بازارهای مالی این کشور وارد خواهد کرد .

ادامه تظاهرات خشم در اسپانیا


در همین حال در ادامه تظاهرات ضد سیاست های اقتصادی دولت اسپانیا ، معترضان حرکت اعتراض خود را از مادرید به بروکسل آغاز کردند .

 

 

قرار است تظاهر کنندگان پس از راهپیمایی در شهرهای مختلف 23 مهر وارد بروکسل شوند .

 

همزمان معترضان از شهرها و حتی کشورهای دیگر اتحادیه اروپا نیز با پیوستن به تظاهرات موسوم به "جنبش خشم" وارد بروکسل می شوند .

 

موج مخالفت ها در اسپانیا 25 اردیبهشت امسال در اعتراض به فساد رهبران سیاسی ، بحران بیکاری و سیاست بانک ها ،آغاز شد .

رئیس صندوق بین‌المللی پول هشدار داد، آمریکا در آستانه شوک بزرگ اقتصادی قرار دارد


این هشدار پس از آن صادر شد که مذاکرات کاخ سفید و کنگره درباره افزایش سطح استقراض دولت آمریکا ، همچنان بی نتیجه مانده است.

 

کریستین لاگارد، با بیان اینکه "تنزل جدی و کاهش اعتبار امریکا و همچنین امکان ناتوانی این کشور در پرداخت بدهی خود، امری بسیار جدی است از واشنگتن خواست برای حل بحران بدهی و جلوگیری از هرگونه تاخیر در پرداخت بدهی خود اقدام عملی و فوری انجام دهد.

 

سقف بدهی امریکا در ماه می به 14.3 تریلیون دلار رسید و اگر این سقف تا دوم آگوست (11 مرداد) افزایش نیابد، دولت امریکا در بازپرداخت بدهی ‌خود با کسری جدی مواجه می‌شود.

 

رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی اخیر خود با اذعان به جدی بودن بحران اقتصادی آمریکا، دولت بوش را عامل اصلی بحران کنونی این کشور معرفی کرد. میزان بدهی های دولتی در هر ثانیه متوسط چهل هزار دلار افزایش پیدا می کند.

 

اکنون یافتن راه حلی برای برون رفت از این وضع تبدیل به معضلی بزرگ و محل اختلاف نظر شدید کاخ سفید تحت سلطه دموکرات ها و کنگره تحت سیطره جمهوری خواهان شده است.

موضوع مطلب : خبری,
ارسال شده توسط AB@N در ساعت 08:40 بعد از ظهر | نظرت شما ()
عناوین آخرین مطالب ارسالی