تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی لیدر Leader News
پایگاه اطلاع رسانی لیدر Leader News
: : : :
درباره ما
نسل جوان، گره‌گشای دوره‌های سخت و محنت‌های بزرگ است و وقتی وارد میدان می‌شود، گره‌های ریز و سخت گشوده خواهد شد. سیدعلی خامنه‌ای
ایمیل مدیر وبلاگ
موضوعات مطالب
آرشیو مطالب
نظرسنجی
درصد رضایت شما از این پایگاه؟


نویسندگان
آمار و امكانات
آخرین بروزرسانی :
تعداد كل مطالب :
تعداد کل نویسندگان :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازید از وبلاگ :
اضافه كردن به علاقمندی ها
خانگی سازی
ذخیره صفحه
  
تبلیغات
پلیس نروژ ، دومین انبار مهمات متعلق به مسیحی افراطی عامل انفجار و تیراندازی اخیر این کشور را در مزرعه ای در جزیره اوتویا کشف و خنثی کرد.


نیروهای پلیس نروژ ، عصر چهارشنبه پیش از انفجار کنترل شده این مهمات ، ساکنان منطقه را از اطراف مزرعه ای که آندره برویک ، تیرانداز 32 ساله نروژی برای زمینه سازی اقدامات تروریستی خود اجاره کرده بود ، تخلیه کردند.


این دومین انبار کشف شده مهمات وی محسوب می شود .


پلیس سه شنبه نخستین انبار مخفیانه مهمات برویک را در جزیره اوتویا کشف و معدوم کرده بود.


آندره برویک ، مسیحی افراطی و اسلام ستیز نروژی ، جمعه گذشته با انفجار یک خودروی بمب گذاری شده نزدیک ساختمان نخست وزیری و حمله به محل تجمع جوانان حزب کارگر ، جناح حاکم نروژ ، در جزیره ای در 160 کیلومتری اسلو ، پایتخت ، حدود 80 تن را کشت.

 

  


نخست وزیر نروژ اعلام کرده است که کمیسیونی برای تحقیق درباره بمبگذاری و تیراندازی روز ۲۲ ژوئیه در اسلو و جزیره اوتویا تشکیل می شود.


آندره برویک پیشتر در دادگاهی به بمبگذاری در اسلو، پایتخت و همچنین کشتار در جزیره اوتویا اعتراف کرد.

 

   

 

 

روز چهارشنبه پلیس اسامی ۱۳ نفر دیگر که در آن حملات کشته شدند را منتشر کرد.


ده نفر از قربانیان زیر ۲۰ سال داشتند و جوانترین آنها یک فرد ۱۴ ساله به نام شاریدین سواک-بن بود. این افراد جملگی در جزیره اوتویا کشته شدند.

 

رسانه‌های اروپایی از ابتدای انفجار تروریستی نروژ سعی داشتند مسلمانان را در این زمینه متهم كنند اما بر اساس گفته پلیس نروژ عامل انفجار یك مسیحی افراطی است كه حتی تفكرات ضد اسلامی هم دارد.


مقامات پلیس می گویند که اگرچه برویک به انجام کشتار اعتراف کرده اما مسئولیت جنایی ارتکاب قتل قربانیان را بر عهده نگرفته است.

 

این در حالی است که  ممکن است آندره برویک به اتهام جنایت علیه بشریت تحت محاکمه قرار گیرد.

 

کریستین هاتلو، دادستان نروژی، گفته که پلیس قصد دارد چنین ادعایی را علیه آندرس برینگ برویک، مطرح کند.

 

پیش از این، اتهام وی تنها اقدام تروریستی بود که حداکثر حکمی که برای آن صادر می شود ۲۱ سال زندان است.

 

اما اگر او محکوم به جنایت علیه بشریت شود، به سی سال زندان محکوم خواهد شد.

 

ساعاتی پیش از حملات روز جمعه در نروژ، یادداشتی ۱۵۰۰ صفحه ای در اینترنت منتشر شده بود که گفته می شود آقای برویک متن آنرا نوشته است.


در این یادداشت‌ها از "اسلامی شدن" اروپا صحبت به میان آمده و در آن به محل اردوی تابستانی حزب کارگر برای نوجوانان هم اشاره مستقیمی شده است.


یک رسانه غربی متعلق به صهیونیستها با پرداختن به بحران تروریستی نروژ و عقاید عامل حملات روز جمعه نوشت : شخص اعتراف کننده به حملات نروژ از تفکر راست های افراطی اروپا برضد اسلام تبعیت می کند که این تفکر به معنای طرفدار صهیونیسم بودن است.


به نوشته این روزنامه، احزاب راست گرای اروپایی که در میان مردم کشورهای خود حامیانی را دارند پرچم دوستی با اسرائیل را بلند کرده اند و شعارهای تندی علیه چندفرهنگ گرایی سر می دهند که البته قاتل نروژی نیز از این تفکرات تبعیت می کرد.

موضوع مطلب : خبری,
ارسال شده توسط AB@N در ساعت 08:54 بعد از ظهر | نظرت شما ()
عناوین آخرین مطالب ارسالی