تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی لیدر Leader News
پایگاه اطلاع رسانی لیدر Leader News
: : : :
درباره ما
نسل جوان، گره‌گشای دوره‌های سخت و محنت‌های بزرگ است و وقتی وارد میدان می‌شود، گره‌های ریز و سخت گشوده خواهد شد. سیدعلی خامنه‌ای
ایمیل مدیر وبلاگ
موضوعات مطالب
آرشیو مطالب
نظرسنجی
درصد رضایت شما از این پایگاه؟


نویسندگان
آمار و امكانات
آخرین بروزرسانی :
تعداد كل مطالب :
تعداد کل نویسندگان :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازید از وبلاگ :
اضافه كردن به علاقمندی ها
خانگی سازی
ذخیره صفحه
  
تبلیغات
ریچارد بکر، عضو ائلاف "اکنون جنگ و نژادپرستی را متوقف کنید" موسوم به ائتلاف بین المللی انسر
انگلیس، شورای انتقالی لیبی را به عنوان مقام مشروع در لیبی به رسمیت شناخته و از دیپلمات‌های رژیم طرابلس خواسته است بریتانیا را ترک کنند.


ریچارد بکر، عضو ائتلاف "اکنون جنگ و نژاد پرستی را متوقف کنید" موسوم به "ائتلاف انسر" در مصاحبه با شبکه پرس تی‌وی به تشریح این اوضاع پرداخته است که در ادامه می‌خوانید:

پرس تی‌وی: انگلیس جنگ نظامی خود را پیش از جنگ سیاسی علیه لیبی آغاز کرده است و اکنون نکته برجسته این جنگ سیاسی به رسمیت شناختن شورای انتقالی لیبی و اخراج کارمندان سفارت لیبی است. لندن چگونه به دنبال راه حل سیاسی برای پایان دادن به جنگ لیبی خواهد بود؟

بکر: آن‌ها واقعا به دنبال یافتن راه‌حلی سیاسی نیستند، بلکه همراه با دیگر قدرت‌های ناتو از جمله امریکا، فرانسه و ایتالیا در پی راه حل نظامی هستند. بسیار روشن است که آن‌ها در این مقطع چنین کاری را انجام می‌دهند.

اگر ادعایی که آنان در ماه مارس کردند را به یاد آوریم، باید هدف از مداخله ناتو در لیبی حفاظت از جان غیرنظامیان باشد. اما اکنون نیروهای ائتلاف غرب لیبی را محاصر کرده‌اند و مانع از ورود هر چیزی به این کشور می‌شوند؛ نه تنها مانع ورود تجهیزات نظامی می‌شوند، بلکه از ورود غذا، فرآرده‌های انرژی و هر آن چیزی که مردم به آن نیاز دارند جلوگیری می‌کنند تا بدین وسیله سبب شوند مردم از گرسنگی بمیرند و آن گاه به این بهانه در جنگ لیبی حمایت نظامی گسترده‌ای در اختیار نیروهای ناتو قرار گیرد.

همچنین اقدامانی که نیروی هوایی برای به اصطلاح انقلابیون انجام می‌دهد، گروهی که من گمان می‌کنم در این مقطع یک گروه بسیار واکنشی است، گروهی که در زمان دیدار مک‌کین از لیبی در اواخر ماه آوریل یا اوایل مه خطاب به امریکا گفت شما هم‌پیمان جدیدی در شمال آفریقا خواهید داشت. ما کشور خود را برای شما به دوران ادریس، پادشاه سابق لیبی تبدیل می‌کنیم. حدود چهل سال پیش و در زمان حکومت ادریس، بزرگ‌ترین پایگاه هوایی امریکا در لیبی قرار داشت.

پرس تی‌وی: به نظر می‌رسد نیروهای قذافی و انقلابیون قادر نیستند خود جنگ را پایان دهند. از دیدگاه شما، راهبرد واقعی ناتو در جنگ چیست؟

بکر: من فکر می‌کنم به طور واضح راهبرد آن‌ها پیروزی نظامی است. راهبر آن‌ها در صورت پیروزی در طرابلس، استقرار رژیمی است که دست‌نشانده آنان باشد. منابع عظیم نفتی لیبی در اختیار شرکت‌های نقتی امپریالیستی قرار خواهد گرفت که اساسا مقر اصلی آن‌ها در کشورهایی است که در خط مقدم جنگ کنونی علیه لیبی قرار دارند و امریکا نیر یکی از این کشورها است.

هیچ امکانی وجود ندارد که مبارزان لیبی بتوانند بدون مداخله ناتو بر نیروهای قذافی پیروز شوند. در واقع دلیل اصلی آغاز سریع جنگ علیه لیبی آن بود که ناتو در آن زمان این باور را داشت که اگر در لیبی مداخله نمی‌کرد، نیروهای انقلابی بسیار سریع شکست می‌خوردند.

تنها چیزی که به نیروهای انقلابی توان ادامه مبارزه را داد مداخله گسترده ناتو، فرانسه، ایتالیا و به کارگیری قدرت برتر هوایی این کشورها بود.
موضوع مطلب : خبری,
ارسال شده توسط AB@N در ساعت 09:36 بعد از ظهر | نظرت شما ()
عناوین آخرین مطالب ارسالی