تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی لیدر Leader News
پایگاه اطلاع رسانی لیدر Leader News
: : : :
درباره ما
نسل جوان، گره‌گشای دوره‌های سخت و محنت‌های بزرگ است و وقتی وارد میدان می‌شود، گره‌های ریز و سخت گشوده خواهد شد. سیدعلی خامنه‌ای
ایمیل مدیر وبلاگ
موضوعات مطالب
آرشیو مطالب
نظرسنجی
درصد رضایت شما از این پایگاه؟


نویسندگان
آمار و امكانات
آخرین بروزرسانی :
تعداد كل مطالب :
تعداد کل نویسندگان :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازید از وبلاگ :
اضافه كردن به علاقمندی ها
خانگی سازی
ذخیره صفحه
  
تبلیغات
تصویر آرشیوی از مردی که در بخش شرقی بیت المقدس در حال نگاه کردن به تصاویر اسرای فلسطینی است.
یک گروه فعال حقوق بشر فلسطینی می‌گوید، دیوان عالی رژیم اسرائیل به بازجویان این رژیم اجازه می‌دهد از روش‌های ممنوعه شکنجه علیه زندانیان فلسطینی استفاده کنند.


به گزارش خبرگزاری فلسطینی معان، مرکز حقوق بشر المیزان که دفتر آن در نوار غزه است روز پنج‌شنبه (6 مرداد، 28 جولای) اعلام کرد، دیوان عالی رژیم اسرائیل به گونه‌ای شکنجه را تعریف می‌کند که نوعی خلا در آن وجود دارد و به بازپرسان این رژیم اجازه انجام "شکنجه همراه با معافیت از مجازات" را می‌دهد.

بر اساس این گزارش، از بازپرسان خواسته می‌شود در صورتی که "تشخیص دهند فرد زندانی تهدید مستقیم برای امنیت عمومی است" از روش‌های ممنوعه استفاده کنند.

این گروه حقوق بشری در ادامه گفت، اسرائیل همواره از بازداشت طولانی مدت علیه شمار زیادی از فلسیطنیان استفاده می‌کند.

مرکز حقوق بشر المیزان همچنین اعلام کرد، زندانبانان اسرائیلی از مه 2009 تا آوریل 2011، 85 بار از شکنجه علیه زندانیان فلسطینی استفاده کردند.

یکی از زندانیان فلسطینی می‌گوید که در دوران اسارت در شرایط فشار روحی نگه داشته می‌شد و اجازه خوابیدن نداشت. او همچنین 42 روز تحت بازجویی قرار داشت.

وی در ادامه گفت، در مدت بازجویی چهار بار از حال رفت و 12 کیلو کاهش وزن داشت.

این زندانی فلسطینی افزود، به علت استفاده از روش‌های خشونت‌آمیز علیه او، اکنون برای درمان شنوایی، حملات عصبی و سردرد مزمن، تحت درمان قرار دارد.

در حال حاضر، 9 هزار اسیر فلسطینی در زندان‌های رژیم اسرائیل محبوس هستند. خانواده‌های این اسرای فلسطینی همواره از سازمان‌ها و گروه‌های حقوق بشری می‌خواهند برای آزادی عزیزان خود که بسیاری از آنان بدون هیچ اتهام، دادگاه و حکمی در زندان به‌سر می‌برند مداخله کنند.

بنا بر اعلام وزارت زندانیان فلسطین، نزدیک به 200 اسیر فلطسینی تا کنون در زندان رژیم اسرائیل بر اثر شکنجه یا اهمال پزشکی جان خود را از دست داده‌اند.

همچنین، مرکز اطلاعات حقوق بشر اسرائیل در سرزمین‌های اشغالی موسوم به "بی‌تسلم" به تازگی اعلام کرده است، دست‌کم 40 زندانی فلسطینی از بیماری‌های مزمنی نظیر سرطان، نارسایی کلیوی و سکته مغزی رنج می‌برند.

این در حالی است که زندان‌های مرکزی رژیم اسرائیل از ارائه خدمات دائم پزشکی به اسرای بیمار خودداری می‌کنند.

گروه‌های فعال حقوق بشری می‌گویند، اسرای فلسطینی در بند رژیم اسرائیل از ابتدایی‌ترین حقوق خود محروم بوده و و مورد رفتار خشونت‌آمیز قرار می‌گیرند.
موضوع مطلب : خبری,
ارسال شده توسط AB@N در ساعت 09:08 قبل از ظهر | نظرت شما ()
عناوین آخرین مطالب ارسالی