تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی لیدر Leader News
پایگاه اطلاع رسانی لیدر Leader News
: : : :
درباره ما
نسل جوان، گره‌گشای دوره‌های سخت و محنت‌های بزرگ است و وقتی وارد میدان می‌شود، گره‌های ریز و سخت گشوده خواهد شد. سیدعلی خامنه‌ای
ایمیل مدیر وبلاگ
موضوعات مطالب
آرشیو مطالب
نظرسنجی
درصد رضایت شما از این پایگاه؟


نویسندگان
آمار و امكانات
آخرین بروزرسانی :
تعداد كل مطالب :
تعداد کل نویسندگان :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازید از وبلاگ :
اضافه كردن به علاقمندی ها
خانگی سازی
ذخیره صفحه
  
تبلیغات
 
تاثیرات زیست محیطی آلودگی نفتی در نیجریه (عکس آرشیوی)
برنامه محیط زیست سازمان ملل اعلام کرده است، نیجریه برای رهایی از آلودگی نفتی در منطقه دلتای نیجر به چندین دهه زمان نیاز دارد.


به گزارش روز جمعه (14 مرداد) خبرنگار پرس تی‌وی، برنامه محیط زیست سازمان ملل که مسئولیت ارزیابی زیست محیطی را بر عهده دارد اعلام کرد، پنجاه سال عملیات صنایع نفتی موجب آلودگی هوا، آب، خاک و محیط زیست منطقه اوگونیلند در دلتای نیجر شده است.

برنامه محیط زیست سازمان ملل در گزارشی اعلام کرد که پاکسازی زیست محیطی نیجریه به بیش از 30 سال زمان و بودجه اولیه یک میلیارد دلار برای 5 سال اول آن نیاز دارد تا بتوان آلودگی‌های نفتی در منطقه را پاکسازی کرد.

این بررسی به درخواست دولت نیجریه و با حمایت شرکت توسعه نفتی شل که زیر مجموعه رویال داچ شل به شمار می‌آید، انجام شده است.

گزارش‌ها حاکی از آن است که این بررسی حدود 10 میلیون دلار هزینه داشته است.

رویال داچ شل همراه با شرکت نفت دولتی نیجریه مالک بیشتر تاسیسات نفتی در منطقه اوگونیلند است. عملیات حفاری و اکتشاف نفت در این منطقه پس از اعتراض‌های مردمی درباره آلودگی محیط زیست و ماهی‌ها در سال 1993 متوقف شد.

کن سارو ویوا رئیس عملیات حفاری و اکتشاف نفت شل پس از توقف این عملیات، از سوی دولت نیجریه اعدام شد.

در همین حال لدام میتی رئیس جنبش بقای مردم اوگنی اعتبار این گزارش را زیر سوال برده است و تاکید دارد که این گزارش با هدف بهبود چهره شرکت توسعه نفتی شل صورت گرفته است.

شرکت توسعه نفتی شل مسئولیت دو مورد نشت نفت خام را به علت نقص تجهیزات مورد استفاده پذیرفته است. زندگی 69 هزار نفر از ساکنان منطقه بودو و اوگونیلند تحت تاثیر نشت نفت قرار گرفته است.

سخنگوی شرکت توسعه نفتی شل گفت، این شرکت از گزارش سازمان ملل استقبال می‌کند و پس از مطالعه جزئیات این گزارش، درباره آن اظهار نظر خواهد کرد.

در همین حال عفو بین‌الملل در واکنش به گزارش سازمان ملل، اعلام کرد که شرکت نفتی شل تاثیر فجیعی بر حقوق ساکنان منطقه اوگونیلند گذاشته است.

آدری گورن مدیر موضوع جهانی عفو بین‌الملل گفت، این گزارش اثبات کرد که شل تاثیر فجیعی در نیجریه داشته اما برای چند دهه با انکار، از این مسئله فرار کرده است و به دروغ مدعی بود که براساس استانداردهای بین‌المللی فعالیت کرده است.
موضوع مطلب : خبری,
ارسال شده توسط AB@N در ساعت 02:25 بعد از ظهر | نظرت شما ()
عناوین آخرین مطالب ارسالی