تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی لیدر Leader News
پایگاه اطلاع رسانی لیدر Leader News
: : : :
درباره ما
نسل جوان، گره‌گشای دوره‌های سخت و محنت‌های بزرگ است و وقتی وارد میدان می‌شود، گره‌های ریز و سخت گشوده خواهد شد. سیدعلی خامنه‌ای
ایمیل مدیر وبلاگ
موضوعات مطالب
آرشیو مطالب
نظرسنجی
درصد رضایت شما از این پایگاه؟


نویسندگان
آمار و امكانات
آخرین بروزرسانی :
تعداد كل مطالب :
تعداد کل نویسندگان :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازید از وبلاگ :
اضافه كردن به علاقمندی ها
خانگی سازی
ذخیره صفحه
  
تبلیغات
به گزارش واحد مرکزی خبر، جمهوریخواهان که اکنون در مجلس نمایندگان کنگره آمریکا در اکثریت هستند، ظاهرا به یارانه 3700 دلاری برای هر بلیط هواپیما به شدت معترض هستند.
 

اختلاف نظر حزب جمهوریخواه آمریکا با اوباما و حزب دموکرات حامی وی در همه زمینه های اداره این کشور رسوخ و اخیرا صنعت بزرگ هوانوردی آمریکا را نیز بحرانی کرده است.

این نمایندگان در بررسی های اخیر خود بودجه قبلی سازمان هواپیمایی مرکزی آمریکا را طبق روال بیست مصوبه قبلی تصویب نکردند و طرحی جدید ارائه دادند که بسیاری از یارانه های دولتی بر فرودگاههای محلی را حذف می کرد.

در مقابل دموکراتهای سنا و حامی اوباما مصوبه حزب رقیب را ناقص خواندند و آن را رد کرده اند.

هری رید، نفر اول دموکراتهای سنا، اقدام جمهوریخواهان در دست آویز قرار دادن بودجه سازمان مرکزی هواپیمائی را شرم آور خوانده است.

بنا به اعلام این سازمان، بحران یاد شده به مرخصی اجباری پنج هفته ای، برای چهار هزار کارشناس مختلف منجر شده و هزاران نفر را نیز تا مرز بیکاری سوق داده است.

یک کارمند شرکت خدماتی در فرودگاه لاگاردیای نیویورک به خبرنگار ما گفت: برغم نیاز شدیدی که به خدمات امثال من دارند، به بهانه نبود بودجه با تهدید بیکار شدن روبرو هستیم.

به گفته مقامات محلی ایالات مختلف، حدود 200 تا 400 طرح عمرانی فرودگاهی در سراسر آمریکا بدلیل نبود بودجه مصوب، تا اطلاع بعدی تعطیل شده است.

به طبع این تعطیلی گفته می شود حدود هفتاد تا نود هزار نفر از کارکنان شرکتهای پیمانکار طرف قرارداد این فرودگاهها نیز در حال حاضر دست از کار کشیده اند.

یکی از اعضای اتحادیه کارگران فرودگاهی در مصاحبه با شبکه ای محلی گفت: در شرایط مایوس کننده کنونی ، به زحمت قادر به پرداخت قبوض مصرفی زندگی خود هستیم.

سازمان مرکزی هواپیمائی آمریکا همچنین به کارکنان بخش حساس برج های مراقبت دستور داده به علت آغاز سفرهای تابستانی و در اوج تعطیلات ماه آگوست، فعلا بدون دریافت حقوق، به کار خود ادامه دهند.

دو کارمند شرکت هواپیمائی در فرودگاه لاگاردیا برغم مشکلات و تهدیدهایی که شغل آنها را تهدید می کند، بنا به ملاحظاتی، از مصاحبه با خبرنگار ما خودداری کردند.

اخذ مالیات دولتی دیگر وظیفه سازمان هواپیمائی مرکزی است که بنا به اعلام مسئولان این سازمان، به علت بحران ایجاد شده، روزانه 25 میلیون دلار، مالیات بلیط های صادر شده برای مسافران ، اخذ نمی شود.

این در شرایطی است که شرکتهای هواپیمائی بلافاصله با افزایش قیمت بلیط، هر گونه احساس مردم از کاهش قیمت بلیط ها بدلیل کسر مالیات را منتفی کرده اند.

این مسئله صدای باراک اوباما را هم درآورده و از کنگره خواسته است برای تسویه حساب های سیاسی، جای دیگری را که به اخذ مالیات ها لطمه نمی زند، بیابند.

کنگره آمریکا با آغاز هفته دوم ماه آگوست وارد تعطیلات تابستانی شده و تا ماه آینده میلادی نیز جلسه ندارد.

این بلاتکلیفی، وزیر حمل و نقل آمریکا را نیز به شدت تحت فشار قرار داده است تا جائی که وی در نشستی خبری با التماس از نمایندگان مجلس خواست حتی برای دو ساعت به واشنگتن بازگردند و مشکل را حل کنند.

موضوع مطلب : خبری,
ارسال شده توسط AB@N در ساعت 09:00 بعد از ظهر | نظرت شما ()
عناوین آخرین مطالب ارسالی